istanbul cumhuriyet bayrami kutlamalari

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen havai fişek gösterileri izleyenleri büyüledi..

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 85. yıl dönümü dolayısıyla Dolmabahçe Sarayı'nda resepsiyon verildi.

Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe'deki resepsiyonda, İstanbul Valisi Muammer Güler ve eşi Neval Güler, davetlileri karşıladı.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından Boğaziçi Köprüsü ile Kız Kulesi arasında düzenlenen ışık, lazer ve havai fişek gösterisi için Dolmabahçe Sarayı'nın rıhtım bölümüne geçildi.

Burada gazetecilere açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhuriyet'in 85. yılını gurur ve coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Başta Ulu Önder Atatürk ve Cumhuriyet'in tüm kahramanlarını şükranla yad ettiklerini dile getiren Topbaş, Cumhuriyet Bayramı'nı bin yıllık tarihe yaraşır şekilde kutladıklarını ifade etti.


Boğaziçi Köprüsü'ndeki 16 farklı noktadan yapılan ışıklı gösteriyi başlatıldı.

Müzisyen Fahir Atakoğlu'nun Cumhuriyet'in 85. yıl dönümü dolayısıyla bestelediği eser eşliğinde devam eden gösteri, yaklaşık 20 dakika sürdü.

Taksim, Caddebostan ve Bakırköy'deki meydanlarda kurulan platformlardan canlı olarak izlenen gösteriyi, Boğaz'ın iki yakasında da çok sayıda vatandaş takip etti.

Daha sonra Vali Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Saygun, dev boyutlu Cumhuriyet pastasını kesti.

Pastanın kesilmesinin ardından İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından Cumhuriyet valsi yapıldı. Daha sonra da Vali Güler ve eşi Neval Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Saygun ve eşi Nermin Saygun ile diğer davetliler, vals yaptı.

No comments: